Nenechte si ujít Závody kočárků.

V neděli 23. dubna 2017 odstartují v desítkách měst ČR v pořadí již šesté Strolleringové závody - závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Tento ročník bude ročníkem mezinárodním, neboť se závody uskuteční také na Slovensku a v Polsku.

Co jsou to Celorepublikové závody kočárků?

Skvělá zábavně-sportovní akce pro rodiny s dětmi, kdy se vždy v jeden určitý den po celé ČR sejdou stovky rodin s kočárky a užijí si kočárkové závody na 100 kroků ve sportovní chůzi. V minulém ročníku bylo do organizace zapojeno 51 českých měst, tj. 51 nadšených organizátorů připravovalo akci, která v naší zemi nemá obdoby!

Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na cca 100 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ dohlíží traťoví rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering – outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na MD.

Závodí se vždy ve 3 hlavních kategoriích: maminky s kočárkem, tatínkové s kočárkem, a celé rodiny s kočárkem, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně.

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu, ukázat, že sportovat lze i s kočárkem, že kočárek není překážkou, ale naopak výhodou, a že pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu – děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života.

časové rozvržení: registrace od 14.00 hodin, začátek programu ve 14.40 hodin, start první kategorie v 15.00 hodin

Startovné:

80 Kč hradí se na místě u registrace (výtěžek ze startovného bude věnován nemocnému 11letému Vojtovi Procházkovi z Horoměřic na úhradu operace a závěsného zvedacího systému)

HLAVNÍ soutěžní kategorie: závody maminek, závody tatínků, závody rodin (2 členové rodiny se při závodech drží za madlo kočárku alespoň jednou rukou současně) ZÁVODÍ SE VE SPORTOVNÍ CHŮZI, NE BĚHU! Tj. jedná se o absolutně bezpečné závody :)
můžete se těšit na:

    doprovodný program pro malé i velké – překážková dráha pro děti s dětským kočárkem a panenkou, výtvarná dílnička, pískování, malování na obličej, sportovní a taneční vystoupení, zpěv Jany Rychterové, apod.
    stánky místních podnikatelů (líčení pro maminky do Mary Kay, šperky, květinové dekorace, …)
    „Strollbola“ – Strollering tombola o hodnotné ceny, které potěší děti i jejich rodiče = výtěžek bude stejně jako startovné věnován Vojtovi Procházkovi
    krásné a hodnotné ceny pro vítěze všech kategorií

každý registrovaný účastník obdrží slevovou knížku od hlavních celorepublikových partnerů akce a další dárečky od našich místních partnerů
předpokládaný konec v 18 hodin
kontakt a více informací: FB Cvičení s kočárky – Strollering Horoměřice, Kristýna Strakošová 775 682 975, kristyna.strakosova@strollering.cz

Seznam všech míst konání závodů včetně on-line přihlášek najdete

zde

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
23.04.2017 (Neděle) 23.04.2017 (Neděle) 15:00