Nenechte si ujít Závody kočárků.

V neděli 23. dubna 2017 odstartují v desítkách měst ČR v pořadí již šesté Strolleringové závody - závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Tento ročník bude ročníkem mezinárodním, neboť se závody uskuteční také na Slovensku a v Polsku.

Co jsou to Celorepublikové závody kočárků?

Skvělá zábavně-sportovní akce pro rodiny s dětmi, kdy se vždy v jeden určitý den po celé ČR sejdou stovky rodin s kočárky a užijí si kočárkové závody na 100 kroků ve sportovní chůzi. V minulém ročníku bylo do organizace zapojeno 51 českých měst, tj. 51 nadšených organizátorů připravovalo akci, která v naší zemi nemá obdoby!

Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na cca 100 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ dohlíží traťoví rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering – outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na MD.

Závodí se vždy ve 3 hlavních kategoriích: maminky s kočárkem, tatínkové s kočárkem, a celé rodiny s kočárkem, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně.

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu, ukázat, že sportovat lze i s kočárkem, že kočárek není překážkou, ale naopak výhodou, a že pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu – děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života.

časové rozvržení: začátek 14:30, start závodu 15:00

Startovné:

50,- Kč za kočárek, (startovné se hradí na místě) a výtěžek poputuje do org. Dobrý Anděl

HLAVNÍ soutěžící kategorie: závody maminek, závody tatínků, závody celých rodin (2 členové rodiny se při závodech drží za madlo kočárku současně)
ZÁVODÍ SE VE SPORTOVNÍ CHŮZI, NE BĚHU! Tj. jedná se o absolutně bezpečné závody:)
VEDLEJŠÍ kategorie: v případě zájmu a přejícího počasí závody dětí s dětskými kočárky či závody dětí na odrážedlech
můžete se těšit na: maskoty s bonbony, malování na obličej, hudební doprovod, soutěž pro děti u stánku generálního partnera Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a samozřejmě pořadatele s dobrou náladou :-)
předpokládaný konec akce: 17:00 až 18:00
kontaktní informace: Lenka Šimoníková, tel: 776 713 776, Michaela Novotná, tel: 777 733 637

Seznam všech míst konání závodů včetně on-line přihlášek najdete

zde

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
23.04.2017 (Neděle) 23.04.2017 (Neděle) 15:00