Nenechte si ujít Závody kočárků.

V neděli 23. dubna 2017 odstartují v desítkách měst ČR v pořadí již šesté Strolleringové závody - závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Tento ročník bude ročníkem mezinárodním, neboť se závody uskuteční také na Slovensku a v Polsku.

Co jsou to Celorepublikové závody kočárků?

Skvělá zábavně-sportovní akce pro rodiny s dětmi, kdy se vždy v jeden určitý den po celé ČR sejdou stovky rodin s kočárky a užijí si kočárkové závody na 100 kroků ve sportovní chůzi. V minulém ročníku bylo do organizace zapojeno 51 českých měst, tj. 51 nadšených organizátorů připravovalo akci, která v naší zemi nemá obdoby!

Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na cca 100 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ dohlíží traťoví rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering – outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na MD.

Závodí se vždy ve 3 hlavních kategoriích: maminky s kočárkem, tatínkové s kočárkem, a celé rodiny s kočárkem, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně.

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu, ukázat, že sportovat lze i s kočárkem, že kočárek není překážkou, ale naopak výhodou, a že pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu – děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života.

časové rozvržení:  

14:30 začátek akce a doprovodného programu

 14:50 shromáždění závodníků a prezentace pravidel  

 15:00 hod začátek závodu

    vyhlášení výsledků bude ihned po ukončení všech soutěžních kategorií

    předpokládaný konec akce: cca 17:00   

startovné:   Dobrovolné :)   

    HLAVNÍ soutěžící kategorie: závody maminek, závody tatínků, závody celých rodin (2 členové rodiny se při závodech drží za madlo kočárku současně)
    ZÁVODÍ SE VE SPORTOVNÍ CHŮZI, NE BĚHU! Tj. jedná se o absolutně bezpečné závody:)
    VEDLEJŠÍ kategorie: slalom na všem co má kola – kategorie pro děti, kola, odrážela… s sebou ??  ale dráhu si můžete projet i na in-line bruslích :)
    můžete se těšit na: krásné zábavně-sportovní odpoledne, pro vítěze medaile a diplomy, pro všechny závodníky upomínkové listy, pro starší děti bohatý doprovodný program! Malování na obličej, skákací hrad a další překvapení!! Všichni předem registrovaní účastníci obdrží kupónovou knížku se slevami na produkty či služby od našich partnerů.
    Další info: Přihlášky jsou nezávazné a slouží hlavně pro celkovou orientaci v počtech závodníků. Registrace předem upřednostňujeme, avšak je možné zúčastnit se závodů i bez předchozího přihlášení. Předem přihlášeni účastníci obdrží v den konání akce krásné dárečky od partnera HIPP CZ a dětského centra Medvídek.
    Cen se nám sešla kopice – tímto děkujeme všem sponzorům a partnerům – bez Vás by to nešlo :)
    Během celé akce budou u mikrofonu dvě úžasné moderátorky – Andrea Holeksa a Nikola Šedinová – moc se na Vás těšíme :)
    kontaktní informace:  Eva Polanová – mob: 776 00 93 87; mail: eva.polanova@strollering.cz

Seznam všech míst konání závodů včetně on-line přihlášek najdete

zde

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
23.04.2017 (Neděle) 23.04.2017 (Neděle) 15:00