Atlas Česka zve všechny milovníky dobré zábavy a masopustního veselí na legendární „Žižkovský masopust“, který v únoru rozjasní ulice a náměstí mýty opředené pražské čtvrti Žižkova.

Co zde zažijete

Během několika předem určených dnů se můžete těšit na masopustní tržiště s tradiční staročeskou zabijačkou a gastronomickým výletem za tím nejlepším ze staročeské pražské kuchyně, desítky maškar v nápaditých škraboškách a maskách, bájné postavy ze žižkovské historie a bohatý doprovodný program.

Atraktivitu celé akce zvyšuje i skutečnost, že Žižkovský masopust byl britským deníkem The Guardian vyhlášen třetím největším lákadlem české metropole pro zahraniční návštěvníky. Můžete se zde těšit na tradiční zabijačku, masopustní farmářské tržiště, masopustní delikatesy z dílen českých cukrářů, pivo z velkých i malých pivovarů, rozlévané i svařené víno či masopustní výslužku pro diváky večerního maškarního průvodu. Chybět nebude ani symbolické převzetí vlády masopustních postaviček od starosty žižkovské městské části.

Součástí masopustního veselení již tradičně bývá i bohatý program pro menší návštěvníky v paláci Akropolis, pásmo pohádek v kinu Aero či masopustní hody v hospodě U Vystřeleného voka.

Věříme, že Vás zajímavý a atraktivní program Žižkovského masopustu dostatečně nalákal, a že při příštím ročníku nebudete u jeho startu chybět ani Vy!

Další masopustní akce na našem území najdete zde.

Žižkovský masopust 2018

Žižkovští Pepíci, draci, kobyly, galerka, obří loutky a další jiné masky rozdovádí ulice Vinohrad a Žižkova. Letošní 25. ročník masopustu nabídne také program pro děti a masopustní tancovačku.

„Žižkovský masopust patří k nejstarším pražským akcím svého druhu a jeho obliba dávno překonala hranice Žižkova a Vinohrad. Jsem ráda, že si tato akce našla místo v srdcích mnoha obyvatel a napomáhá přátelství a sousedské pospolitosti,“ zve na masopust starostka Vladislava Hujová

Třídenní oslavy začnou na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde v sobotu 10. února vypukne od 14 hodin pravá Žižkovská zábava. Bude se zpívat, tancovat, návštěvníci se můžou těšit na zabijačkové dobroty. Pro děti je přichystaný doprovodný program – workshopy, divadélko a dílničky. Od 15.30 hodin vystoupí oblíbená babypunková formace Pískomil se vrací. Masopustní zábava se bude konat také v Prague Central Campu (Nad Ohradou 17), kde proběhne výroba masopustních masek a maškar. Bude se hodovat a od 17 hodin je nachystaná Masopustní tancovačka.

O den později 11. února se budou od 12 hodin v hospodě U Vystřelenýho oka konat Zabijačkové hody. Voňavá jelítka, jitrnice, prejt nebo prdelačka budou k dostání v kultovní žižkovské putyce. Příjemné odreagování slibuje Vážně nevážně komentovaná procházka Prahou s Mici, která startuje od Oka. Pro seniory je připravený koncert Jitky Zelenkové v hotelu Olšanka, kino Aero bude vysílat pro děti film Lichožrouti a pro dospělé diváky Svěrákův snímek Po strništi bos.cert

V úterý 13. února vyvrcholí úderem 17 hodiny Žižkovský masopust průvodem masek, který z náměstí Jiřího z Poděbrad povede k žižkovské radnici, aby si vyžádal od starostky Vladislavy Hujové klíč od Žižkova. Poté bude pokračovat až ke stadionu Viktorie Žižkov, kde masopust zakončí ohňostroj.

Program

Sobota 10. února
14:00–17:00 ŽIŽKOVSKÁ???ZÁBAVA??(trhy, zabijačkové dobroty, divadélko, dílničky, hudba, zpěv)
15:30–17:00 PÍSKOMIL SE VRACÍ?– koncert
14:00–17:00 výroba masek a maškar, masopustní zábava i hodování – Prague Central Camp, Nad Ohradou 17
17:00–20:00 Masopustní tancovačka – Prague Central Camp, Nad Ohradou 17

Neděle 11. února
12:00–17:00 ZABIJAČKOVÉ HODY U VYSTŘELENÝHO OKA
14:00 Vážně nevážně komentovaná procházka Prahou s Mici, start od Vystřelenýho oka
17:00 koncert Jitky Zelenkové – Hotel Olšanka (rezervujte v Informačním centru Praha 3 - Vinohrady, Milešovská 1)
15:00 film pro děti „Lichožrouti“ – Kino Aero
18:00 film pro dospělé „Po strništi bos“ – Kino Aero

Úterý 13. února
17:00–19:00 MASOPUSTNÍ PRŮVOD
16:00–17:00 řazení průvodu – náměstí Jiřího z Poděbrad
17:00 pochod průvodu k Žižkovské radnici, rozdávání jitrnic
18:30 Zakončení průvodu v parku u Viktorky Žižkov – ohňostroj

Vstup na všechny akce je zdarma.

Podrobný bohatý program zobrazíte kliknutím na obrázek.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
10.02.2018 (Sobota) 10.02.2018 (Sobota)
11.02.2018 (Neděle) 11.02.2018 (Neděle)
13.02.2018 (Úterý) 13.02.2018 (Úterý)